PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30990}

Martwica mózgu

Braindead
6,8 41 917
ocen
6,8 10 1 41917
6,9 18
ocen krytyków
Martwica mózgu
powrót do forum filmu Martwica mózgu

Śmiałem się cały czas (nawet na trzeźwo), niepowtarzalny humor, mistrzowskie sceny gore,
doskonała charakteryzacja i ten powalający klimat !!!
To trzeba obejrzeć wielokrotnie, naprawdę, KLASYK pełną gębą, najlepszy film Petera
Jacksona. Wstyd nie znać, wstyd nie obejrzeć chociaż raz ...
Najkrwawsza komedia w historii kina, lubię sobie odświeżyć raz na jakiś czas...

ocenił(a) film na 10
vince25xx

tak to prawda. najlepiej w gronie znajomych przy piwku i popcornie:] wrażenia niesamowite, polecam wszystkim!!! KLASYKA DLA KONESERÓW!!!

ocenił(a) film na 10
pankierone

PRAWDZIWA FILMOWA UCZTA DLA WYBRAŃCÓW

ocenił(a) film na 10
vince25xx

Przez miesiąc nie mogłem się patrzyć na budyń :|

ocenił(a) film na 10
mosheh

na budyń z sokiem malinowym

vince25xx

Koszmar powrócił, dzięki :)

użytkownik usunięty
mosheh

Film oglądałem wczoraj, dzisiaj będę jadł budyń.

Dam znać jak mi poszło xD

buhahahahahahahahahahahaha :D

u just make my day ;)

vince25xx

Możecie podać tytuły podobnych filmów ? Stare, albo nowe.
Ostatnio oglądaliśmy "Porąbani" brecha była na podobnym poziomie, oraz film krótkometrażowy (20 minut) "Bagman - Profession: Meurtrier" też trzyma poziom na zajawce. Osobiście oglądałem jeszcze "Zły Smak", ale to nie to samo co Braindead, "Przedstawiamy Feeblesów" zapowiada się ciekawie, tylko obejrzałem początek, ale potrzebowałbym lektora, bo z napisami to nie to samo. Lektor pomaga jak jest szybsza akcja...łatwiej załapać na słuch niż czytając i to w dodatku oglądając z innymi :P

Zapodawajcie te tytuły :D

ocenił(a) film na 10
TotmesT

Re-animator
Martwe Zło 2 i Armia Ciemności
Dzień bestii
Redukcja
Doghouse
Zabójczy kurort
Zombieland
Vampire Lesbian Killers
Teksańska Masakra 2
Egzorcysta 2 i 1/2( chociaż to zwyczajna parodia)
Dracula- wampir bez zębów(jak u góry)
Striptizerki Zombie
Zombie SS
Wysyp żywych trupów
Fido
Zły Święty
Wiklinowy koszyk
Toxic Avenger
Night of the chicken dead
Killer Condom
Idle Hands
Sobota czternastego
Undead or Alive: A Zombedy
Dead & Breakfast
Bubba Ho-tep
Zarżnięci żywcem
Dellamorte Dellamore
Taniec truposzy
My name is Bruce
Teeth
Przerażacze

użytkownik usunięty
GHX03

Jeszcze Krwawą ucztę bym dopisał. Kapitalne teksty tam lecą.

ocenił(a) film na 9

a z ostatnich produkcji rzecz jasna: "Maczeta" buhaha :)

ocenił(a) film na 10
TotmesT

Killer klowns from outer space !!!

TotmesT

Polecam też obie części Cabin Fever, też dobre komedie gore

ocenił(a) film na 10
pirzol89

Pierwsza część to nie komedia, a druga to syf.

ocenił(a) film na 2
vince25xx

Czy tylko ja jestem taka nienormalna? :D
Dla mnie film był klapą i nieporozumieniem. Oglądałam go co prawda w wieku chyba szesnastu lat ale nie mam zamiaru tego powtarzać! Co wy piszecie w ogóle, jestem w szoku że ma taką ocenę :D

ocenił(a) film na 9
Nika1722

No wiesz. Dwa zombiaki uprawiające seks złączeni nie tyle miłością co miotłą. Chyba nie trzeba więcej pisać.
Bobas mnie rozwalał ;D

ocenił(a) film na 9
Nika1722

otóż muszę Cię rozczarować, wygląda na to że ty jesteś normalna, nie to co całe towarzystwo powyżej. Ale cóż mogę dodać... normal people scares me :)
A tak sejrusli, duuuużo dystansu do świata życzę ;)

ocenił(a) film na 2
hud

Bobas był potworny :P
Ale chyba muszę zaopatrzyć się w parę piw i spróbowac jeszcze raz to obejrzeć =D

ocenił(a) film na 9
Nika1722

Heh, i to jest właściwe podejście. Film jest niczym innym jak hołdem dla surrealistycznego kina. Nawet jeśli nie było takie zamierzenie autorów to tak już się utarło :) Swego rodzaju monty python kina "grozy". Szczególnie wskazany dla przeintelektualizowanych pseudowyznawców Bergmanów i innych mu podobnych :)

ocenił(a) film na 7
hud

Evil Dead to komediowe gore wszechczasów

ocenił(a) film na 10
batii20

Ten film to geniusz horrorów Gore, nie wiem jak ktoś może ocenić go jako badziewie...

kaczka19850

e tam mnie jakoś nie przypadł do gustu źle mi się robiło jak patrzyłem na te zmasakrowane ryje tych wszystkich zombiaków bardzo to nierealistycznie wyglądało w ogóle ten szczur co był w klatce i ugryzł tą babkę to chyba jakaś animacja była bo myślałem przez chwilę że ten film to bajka moim zdaniem strasznie nierealistyczny chodź jak na horror komedię to trzeba przyznać że nie jest taki zły było parę śmiesznych momentów było ale moim zdaniem to nie zasługuję na taką wysoką ocenę

ocenił(a) film na 1
vince25xx

aha ok ;o;o chory ????

ocenił(a) film na 8
vince25xx

Indeed. Aczkolwiek tylko fani gatunku zrozumieją, ostatnio komedie gore nieśmiało przedostają się na duże ekrany, np. Zombie SS lub Piranha 3d.
Nie zgodzę się tylko, że to najlepszy film Jacksona, bo ciężko porównywać LotRa, czy Nostalgię Anioła do Braindead. To dwie różne bajki, ale trzbe oddać mu hoł za to, że przy bardzo ograniczonych funduszach i braku większego doświadczenia zrobił film genialny wyznaczając nowe szlaki jego następcom.

Kikuchiyo

no ale następnych części już nie było

ocenił(a) film na 7
vince25xx

zgadzam się,zajebisty :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones