Peter JacksonI

Peter Robert Jackson

8,5
12 184 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Peter Jackson

Ode mnie dostaje najwyższą notę za perłę, którą zrobił z "Władcy Pierścieni". Ostatnio rozmyślałam sobie, dlaczego inne fantastyczne sagi po realizacji kinowej wypadły nie tak doskonale, jak miały ("Harry Potter", "Opowieści z Narnii",...). No i zaczęłam czytać ciekawostki o Peterze. Dowiedziałam się, że jest wielkim fanem trylogii oraz Tolkiena, a na ekranizację czekał od dziecka. I mamy sedno sprawy. O ile Opowieści z Narnii są realizowane w miarę podobnie do fabuły książkowej, o tyle "HP i Zakonem Feniksa" byłam po prostu zdruzgotana! Pominięte najważniejsze części książki, ogólny wyraz mętny. Takich prac jak ekranizacje pereł światowej literatury fantasy powinni "się chwytać" tylko fani, bo wtedy mamy pewnośc, że nie zrujnują obrazu magicznego świata i bohaterów. Dlatego jeszcze raz wielkie gratulacje dla pana Jacksona, którego z chęcią (i pomoca innych) będę oglądała wysoko w TOP 100.

P.S. A David Yates niech się wypcha...I nie wraca.

Ada_Potter

hmm, generalnie wladca ok, szczegolnie dwie wieze, druzyna pierscienia naprawde solidnie ale nie powala, natomiast powrot krola kompletnie mi sie nie podobal-czytajac tolkiena nie moglem sie oderwac od ksiazki, szczegolnie moment poszukiwan froda przez sama( po tym jak ukasila go szeloba), chociaz ten fragment ksiazi, w-g mnie jeden z lepszych, mimo wszystko ciezko bylo ciekawie pokazac na ekranie wiec moge mu to wybaczyc, czego natomiast nie moge wybaczyc jacksonowi to kompletne pominiecie powrotu hobbitow do domu,wojny o shire i smierci sarumana- zamiast takiej koncowki zobaczylismy chlam- dziwne, smieszne usmieszki i gejowskie spojrzenia, jezeli chcail tak zakonczyc wladce to mogl chociaz ta radosc przedstawic w mniej cukierkowy sposob, jak wyszedlem z kina chcialo mi sie rzygac a przyczyna nie byl wcale posylwestrowy kac, ale zeby tak ogolnie nie pojechac po jacksonie to swietnie przedstawil bitwe pod helmowym jarem- tu lepsza jest ekranizacja od ksiazki, a najbardziej cenie go za martwice mozgu i meet the feebels :) ma chlop wyobraznie
pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones