Peter JacksonI

Peter Robert Jackson

8,5
12 184 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Peter Jackson

.. nie czekaj tylko bierz się za ekranizację serialu "Silmarillion".

666wszechmocny666

Zdaje się że to nie jest możliwe,przynajmniej narazie

666wszechmocny666

Fajnie by było.... Osobiście moja ulubiona książka Tolkiena

Purespirit

to rowniez i moje marzenie :/ chociaz pewnie nigdy sie nie spelni . wyobraz sobie jaki Peter by potrzebowal budzet na ten serial .. a niestety seriale nie maja mozliwosci zalatwienia tak duzych pieniedzy jak filmy . obecnie budzet serialu the walking dead bije rekordy i szokuje ale porownujac go do budzetu na np trylogie LOTR to mala sumka . w Silmarillion'ie jest tyle scen wymagajcych super efektow specjalnych (milionowe naklady i finansowe) ze chyba zwyczajnie nawet sam rezyser wie iz to niewykonalne . obym sie mylil . swoja droga ciekawi mnie jak pan Jackson i ekipa poradzila by sobie z ''obrazami'' zawartymi w ksiazce i jak przekazal by to ''prostemu widzowi'' ktory nigdy nie mial do czynienia z tworczoscia Tolkiena :) mozna gdybac ..

rottweiler93

Oj tam od razu serial :] w 4-5 filmach by sie wyrobil a nawet w bardzo obszarnej trylogii :3

Mazi1577

Myśle że nawet gdyby było tych części 7 to nie było by to nic nadzwyczaj
a pierwsze części napewno najlepsze - Bo tylko Peter może zobrazować powstanie swiata, ainurów i tak dalej... coś pięknego
chciał bym zobaczyć kiedyś

Amoże Bombadil ? Krótkometrażówka jakaś fajna chociaż z ładnymi kwiatkami i ptaszakmi, pierwsza krótkometrażówka która biła by rekordy,
a może są i materiały na całkiem ładny film i może byś zobaczyli Frodo i Sama jak u niego byli ! ? :)

666wszechmocny666

Tolkien Estate odsprzędało prawa tylko do Hobbita i Lotra, także możemy jedyne co pomażyć, co do budżetu TWD to wypada on słabo przy tym z GOT (TWD ok2,5mlm - GOT ok 7-8 mln)

sciupi92

Jak zabraknie kasy to odsprzedadzą do "Silmarillion" , póki co, trzeba tylko czekać.

666wszechmocny666

nie chce być wredny, ale Chritopher Tolkien ma juz 89 lat więc 666wszechmocny666 to czekanie może być krótsze niż, sądzimy ;p ale oczywiści cały respekt dla niego, w sumie gdyby nie on Silmarilion, Dzieci Hurina i dużo innych ważnych dzieł nie ujrzało by światłą dziennego

666wszechmocny666

Może lepiej nie bo już hobbit wypadł słabo a i ostatnia cześć władcy pierścieni nie najlepiej.

kondi143

Zależy pod jakimi kategoriami oceniać, "Powrót Króla" mimo że był bardziej widowiskowy to też czuje po nim niedosyt, mimo to wg mnie Hobbit-NP w wersji extended jest znacznie lepszy od LOTR-3, zobaczymy jak reżyser zakończy obecną trylogię.
Natomiast gdyby nakręcić serial "Silmarillion" tak dobrze jak np "Grę o Tron" lub inne filmy fantasy osadzone w czasach średniowiecznych mogłaby wyjść z tego na prawdę dobra pozycja wśród seriali tego gatunku, nie tao samo co seriale z lat 90.
Obecnie seriale są o wiele lepsze od ekranizacji kinowych.

666wszechmocny666

http://sephko.tumblr.com/image/73264255173

moshimosh

Reasumując trylogia powstanie w sumie z Władcy Pierścieni , Hobbita oraz Silmarillion w tym znaczeniu że będzie to MEGA-Trylogia :)

666wszechmocny666

Jeżeli "Silmarillion" ma wyglądać jak "Hobbit", to ja podziękuję. Spieprzył ten film na całej linii przez rozwlekłość i żałosne efekty specjalne.

666wszechmocny666

Ja bardziej bym był za jakimś filmem 3+ częściowym. Seriale są ok, ale są często gorsze, poza tym to nie to samo w telewizji i w kinie. Super klimat gdy czeka się raz na rok na np. hobbita, i ma się na co czekać :) A co do tych, co im się nie podobało: rozumiem, można znaleźć wady, ale dla mnie to są świetne filmy, książka i film różne rzeczy, poza tym każdy czytając wyobraża sobie to inaczej, dlatego ja rzadko czytam, bo bym sobie wyobraził tak, że będąc fanem nie mógłbym się porozumieć z innymi fanami. Ale, akurat co do hobbitonu, to w filmach bardzo fajnie przedstawił, chociaż w pewnej rosyjskiej ekranizacji była jedna scena która wyglądała lepiej z mojej wyobraźni, ale gorzej technicznie... jestem za Silmarillionem, ale nie za serialem :) Tzn. może być serial, ale tak ostatecznie, ale moim zdaniem film byłby lepszy :)

666wszechmocny666

wątpię, ponieważ jeżeli czytałeś to zauważyłeś iż tam nie ma za dużo opisów, większość i tak Peter musiały sam zinterpretować.

Hu8i

a może i wymyśliłby coś ciekawego ;)

666wszechmocny666

Po nakręceniu Władcy Peter Jackson mówił, że już więcej nie będzie ekranizował żadnego dzieła Tolkiena, jednak zdecydował się na napisanie scenariusza do Hobbita pod warunkiem, ze reżyserią zajmie się Guillermo del Toro. Po tym jak del Toro musiał odejść, sam wyreżyserował w końcu Hobbita. A wiec: po LOTRze więcej nie chciał, ale jednak to zrobił, teraz mówi, że już więcej nie chce, ale może znów zmieni zdanie - oby ! (:

brzask_8

Oby robił kolejne filmy o Śródziemiu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones