Peter JacksonI

Peter Robert Jackson

8,5
12 184 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Peter Jackson

Mimo iż jestem fanem WP...

użytkownik usunięty

...jacksonowi dałem 1/10 za jego nieograniczoną żądzę pieniędzy i obdzieranie fanów z kasy. Przykładem może być np. kilka wydań płyt z wersją rozszerzoną WP z prawie tymi samymi dodatkami - oczywiście za ogromne ceny. Nie lubię tego chciwego grubasa.

Równie dobrze można stwierdzić, że ostatnio sławna ACTA chroni własność twórczą artystów. To głównie dystrybutorzy tworzą takowe wersje, on dostaje w sumie nie taki duży procent od nich przy czym jemu zwisają dodatki - renomę zyskał na samym tytule, nie na dodatkach.
Poza tym dać 1/10 tylko dlatego, że facet zarabia na swoich dziełach dobrze jest grubą przesadą.

Za wydania jest nie tyle odpowiedzialny reżyser co całe grono producentów filmu którzy czerpią z tego największe zyski, ja tam nie żałuje im w końcu stworzyli coś czego jeszcze nie było, a z chęcią wracałem do kina po raz kolejny gdy wyszły wersje rozszerzone.

Anduril -_- Fakt, to wina Jacksona że nakręcił tyle materiału, że możnaby i ze 4 wersje rozszerzone wydać. Jak Ci wytłumaczyły dwie osoby przede mną, to głównie zasługa producentów którzy chcą wyciągnąć z jego pracy ile się da. ja ostatnio z wielką przyjemnością obejrzałem wersje rozszerzone (trzecia część 4 godziny sic!), i nie mogę się doczekać Hobbita.

użytkownik usunięty
jezior90

Wiecie co, po zastanowieniu naprawdę przesadziłem z tą oceną 1.. w sumie rzecz biorąc, to dzięki filmowej trylogii Władcy Pierścieni P.Jacksona poznałem twórczość Tolkiena. Poza tym lubię też inne filmy Petera. Zgadzam się również z poprzednikami, że wyzysk niestety panuje wszechobecny i nie jest to wina jednej osoby.

JACKSON to REŻYSER tych wielu filmów, finansują go STUDIA z którymi podpisuje kontrakt, i to one wypuszczają dodatkowe materiały, to one zarabiają a Jacksonowi jak coś skapnie, to też dostanie. Jackson jak i Cameron i inni wielcy dziani mają kasy jak lodu, ale nie oni ustalają ceny, ani wypuszczają płyty, tym wszystkim zajmują się ludzie od marketingu zatrudnieni przez studia.
Ciut wiedzy na temat produckji i dystrybucji filmów się by przydało, bo gdy kupowałem płytkę WP w sklepie jakoś nie przypominałem sobie, by sam Peter Jackson mi ją sprzedawał za takie ceny... ale na pudełku pamiętam mam z piętnaście nalepek od firm, które coś wypuszczają, dystrybuują, reklamują, patronują kulturalnie itd...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones