Peter JacksonI

Peter Robert Jackson

8,5
12 184 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Peter Jackson

Andy Serkis, znany wszystkim doskonale jako Gollum z "Władcy Pierścieni", zagra w kolejnej wysokobudżetowej trylogii. Będzie to "Tintin" przygotowywana przez Stevena Spielberga i Petera Jacksona. Aktor miałby się wcielić w postać kapitana Haddocka (Baryłki).

Obrazy zostaną zrealizowanej w technologii 3D motion capture, którą znamy chociażby z filmu "Beowulf". Każdy z reżyserów zrealizuje po jednym epizodzie. Prace na planie rozpoczną się we wrześniu przyszłego roku. Obraz powstaje dla wytwórni DreamWorks. Nad scenariuszem pracuje Steven Moffat.

"Tintin" bazuje na jednej z najsłynniejszych europejskich serii komiksowych "Przygody Tintina", której autorem jest Belg Georges Remi publikujący pod pseudonimem Hergé. Bohaterem serii jest reporter, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu kolejnych ciekawych historii. W przygodach towarzyszą mu zawsze pies Miluś, kapitan Baryłka i wiele innych postaci. Pierwszy raz Tintin pojawił się na łamach magazynu 'Le petit vingtiem' w styczniu 1929 roku. Komiksy z jego przygodami zostały przetłumaczone na ponad 50 języków świata.

BradMan

Tętę jest świetnym komiksem, posiadam w domu oryginały (to nic, że za wiele z nich nie rozumiem :P ).

Już jakiś czas temu czytałem newsa o tym, lecz tych szczegółów tam nie było.

Bardzo ciekawie, jeśli to się potwierdzi, że ci dwaj panowie będą reżyserować, to już można rezerwować bilety.

nib187

Jedno mnie ciekawi :D Tintin zapowiadany jest jako trylogia :D Znamy reżyserów pierwszych dwóch części ale kto będzie reżyserował część 3 ?

Może jakieś typy ? ja narazie nie mam pomysłów :D

BradMan

Jesli mialby byc trzeci rezyser to praktycznie nie da sie przewidziec ktoz to mialby byc, no chyba, ze Zemeckis...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones